Yishai Sarid

Urodził się w Tel Awiwie w 1965 r. Jest synem legendarnego polityka izraelskiej lewicy i poety Jossi Sarida. W czasie służby wojskowej był oficerem wywiadu, czego ślad można zauważyć w jego powieściach. Następnie studiował prawo na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Od 1994 r. jest członkiem izraelskiej izby adwokackiej, a od 2004 r. wspólnikiem w telawiwskiej kancelarii specjalizującej się w prawie administracyjnym.

Jako pisarz zadebiutował w 2000 r. powieścią „Łatwa zdobycz”, której bohaterem jest młody adwokat reprezentujący wzorową żołnierkę, gwałconą i molestowaną przez wysokiego oficera armii.

W 2009 r. ukazała się jego najbardziej znana książka, powieść sensacyjna „Limassol”, dotychczas przełożona na dziewięć języków (angielski, niemiecki, francuski, chiński, turecki, włoski, duński, kataloński i polski). Powieść ta doczekała się wielu entuzjastycznych recenzji, zdobywając we Francji, Włoszech i Irlandii szereg prestiżowych nagród.

Jego kolejna powieść „Ogród Noemi” (2013) znalazła się na finałowej liście kandydatów do Nagrody im. Sapira, najważniejszej izraelskiej nagrody literackiej.

Książki

Okładka: "Limassol" - Yishai Sarid

Limassol