Gabriela Herstik

Gabriela Herstik jest pisarką, alchemiczką mody i czarownicą. Współpracując z Nylon, i-D, Broadly, The Numinous, Sabat Magazine i innymi serwisami internetowymi dała się poznać jako krytyczka mody i pisarka chętnie łącząca duchowość, styl i gawędziarstwo.

W prowadzonym dla Nylon dziale „Ask a Witch” (Zapytaj wiedźmę), Gabriela doradza czytelniczkom jak przenosić starodawną mądrość na współczesny grunt, omawia zaklęcia, pomaga odnaleźć własną drogę i analizuje co oznacza bycie wiedźmą w epoce milenialsów.

Temu zagadnieniu poświęcona jest książka „Czary. Jak być współczesną wiedźmą”, w której Herstik odkrywa tajniki pradawnej sztuki czarostwa tak, aby każda z nas mogła wybrać z niej to, co najlepsze.

Gabriela publikuje także na stronach sklepu Chakrubs, dla którego pisze o kulcie bogini i jego formach, od ołtarzy, poprzez rytuały, po medytację. Prowadzi także zajęcia poświęcone archetypowi bogini, podczas których kobiety uczą się odkrywać drzemiący w nich boski potencjał.

Pracując na styku mody, glamour i okultyzmu, Herstik pomaga swym czytelniczkom odkryć wewnętrzną siłę. Niezależnie od tego czy recenzuje nową kolekcję mody, układa zaklęcie wyzwalające miłość własną czy skupia się na artystkach walczących z patriarchatem, nie zapomina o tym, że choć w każdym słowie kryje się magia, szczypta glamour jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła.