Okładka: "Metody" - Phil Stutz, Barry Michels

Metody

Autor: Phil Stutz, Barry Michels

Kategoria: Poradniki

Data wydania: 17.10.2012


(...) Książka ta została napisana po to, by dać ci dostęp do sił wyższych, które odmienią twój sposób patrzenia na życie i problemy. Trudności nie będą cię już przerażać ani obezwładniać. Zamiast pytać: „Czy mogę coś zrobić, by rozwiązać ten problem?”, nauczysz się zadawać całkiem inne pytanie: „Która metoda pozwoli mi go rozwiązać?”. Phil (Phil Stutz - autor przyp. red.) i ja (Barry Michels - autor, przyp.red.) mamy wspólnie sześćdziesiąt lat doświadczenia w psychoterapii, co pozwoliło nam określić cztery fundamentalne problemy, które nie pozwalają ludziom żyć tak, jak by tego pragnęli. To, ile szczęścia i satysfakcji osiągniesz w życiu, będzie zależało od tego, jak dalece uda ci się uwolnić od tych fundamentalnych problemów. Każdy z następnych czterech rozdziałów traktuje o jednym z nich. Każdy przedstawia też metodę, dzięki której najbardziej efektywnie poradzisz sobie z tym wyzwaniem. Wyjaśnimy też, w jaki sposób pozwala ona nawiązać kontakt z siłą wyższą i jak siła ta rozwiąże twój problem (...)

(...) Założyłem, że uznanie sił wyższych za rzeczywiste będzie ostatnim etapem, jaki będę musiał pokonać. Myliłem się. Phil miał jeszcze jednego asa w rękawie. Ogłosił, że za każdym razem, gdy ktoś korzysta z metody, siły wyższe, które przywołuje, działają nie tylko dla jego dobra, ale też przynoszą korzyści wszystkim ludziom w jego otoczeniu. Z roku na rok wydawało mi się to coraz mniej szalonym konceptem. Z czasem zacząłem uważać, że siły wyższe to coś więcej niż energia, która ma dobry wpływ na społeczeństwo – to coś, bez czego nie moglibyśmy przeżyć. Nie musisz mi wierzyć na słowo. Rozdział ósmy podpowie ci, jak sam możesz się o tym przekonać.

Dobrostan naszego społeczeństwa zależy od wysiłków każdej należącej do niego jednostki. Za każdym razem, gdy ktoś czuje więź z siłami wyższymi, dobroczynne skutki jego wiary dotyczą nas wszystkich, a więc na tych, którzy wiedzą jak korzystać z metod, spoczywa szczególna odpowiedzialność. Są pionierami budującymi nową, pełną energii społeczność.

Budząc się codziennie rano, czuję wdzięczność, że siły wyższe istnieją i nigdy nie przestają się manifestować na wiele sposobów. W tej książce chcemy się podzielić ich magią i cieszy nas podróż, którą właśnie rozpoczynasz.

przejdź do sklepu...Kup książkę

Phil Stutz, Barry Michels

Phil Stutz, Barry Michels

Phil Stutz ukończył City College w Nowym Jorku i otrzymał tytuł magistra Uniwersytetu Nowego Jorku. Pracował jako psychiatra w zakładzie karnym w Rikers Island, następnie prowadził prywatną praktykę w Nowym Jorku, a wreszcie w 1982 roku przeniósł ją do Los Angeles.

Barry Michels uzyskał licencjat Uniwersytetu Harvarda, dyplom prawa Uniwersytetu Berkley w Kaliforni, a następnie tytuł magistra nauk społecznych Uniwersytetu Południowej Kaliforni. Od 1986 roku prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Los Angeles.

zobacz książki: Phil Stutz, Barry Michels