Okładka: "Ludzie wolą tonąć w morzu" - Leore Dayan

Ludzie wolą tonąć w morzu

Autor: Leore Dayan

Kategoria: Współczesna proza izraelska

Data wydania: 05.02.2014


"Nonszalancki styl i błyskotliwy dowcip Dayana, niczym makijaż na twarzy dumającego o samobójstwie klauna, nie potrafią ukryć głębokiego bólu istnienia." - Edgar Keret

Zdarzyło się wam usłyszeć na nagraniu obcy głos, by po chwili zdać sobie sprawę, że to wasz własny? To uczucie będzie towarzyszyć wam podczas śledzenia poczynań bohaterów Dayana.

"Ludzie wolą tonąć w morzu" to zbiór opowiadań mówiących o sytuacjach zdawałoby się banalnych, które za chwilę wyłamują się z ram tego co znane i oczekiwane, a następnie błądzą w rejony surrealizmu. Prostym, codziennym językiem, często posługując się dużą dozą humoru autor dostarcza nam opowieści osadzone głęboko w izraelskiej rzeczywistości.

"Ludzie wolą tonąć w morzu" inicjuje cykl książek "Współczesna proza izraelska". Seria ma na celu przybliżenie polskim czytelnikom problematyki nowoczesnego młodego państwa i jego mieszkańców, przedstawienie języka „żywego”, problemów teraźniejszych, a nie jedynie wywodzących się z trudnej historii narodu prześladowanego.

przejdź do sklepu...Kup książkę

Leore Dayan

Leore Dayan

Leore Dayan urodził się w Tel Awiwie w 1983 roku. Pochodzi z szanowanej izraelskiej rodziny. Jego ojcem jest Assi Dayan, znany izraelski aktor, scenarzysta i producent filmowy, a dziadkiem Moshe Dayan, Minister Obrony, Spraw Zagranicznych, generał i dowódca Wojny Sześciodniowej. Leore dzieciństwo spędził w kibucu Dwir i moszawie Awigor. Jest dziennikarzem publikującym w "Maariw" i "Hair" oraz na stronie internetowej "Łalla". Jego artykuły pisane w stylu "nowego dziennikarstwa" przyciagają licznych czytelników.

zobacz książki: Leore Dayan