Okładka: "Druga osoba liczby pojedynczej" - Sayed Kashua

Druga osoba liczby pojedynczej

Autor: Sayed Kashua

Kategoria: Współczesna proza izraelska

Data wydania: 10.10.2014


Proza Kashui pozwala spojrzeć na stosunki izraelsko-palestyńskie oczami Arabów mieszkających w Jerozolimie, próbujących łączyć swą palestyńską tożsamość ze statusem obywateli Izraela.

To historia romansu, którego być może nie było. Metodyczne adwokackie śledztwo i obsesyjne pragnienie zemsty. Ton opowieści daleki jest od skupionej powagi, a losy głównych bohaterów przeplatają się z cierpkim, ironicznym humorem narratora.

Proza Kashui oddaje emocje i kompleksy arabskiej społeczności Jerozolimy, ale nie oszczędza ciętych przytyków żadnej ze stron najbardziej uporczywego konfliktu Bliskiego Wschodu.

przejdź do sklepu...Kup książkę

Sayed Kashua

Urodził się w 1975 roku w Tirze. To izraelski Arab, dziennikarz, satyryk i popularny pisarz, autor cotygodniowych felietonów w dzienniku "Haarec", a także twórca jednego z najpopularniejszych w Izraelu sitcomów "Avoda Aravit" (arabska siła robocza).

Jest laureatem Grinzane Cavour Prize, włoskiej nagrody za najlepszy debiut literacki, izraelskiej Bernstein Prize, którą otrzymał za "Drugą osobę liczby pojedynczej", oraz Literackiej Nagrody Premiera. Mieszka wraz z rodziną w Jerozolimie.

zobacz książki: Sayed Kashua