Okładka: "Grain Brain. Zbożowa głowa" - David Perlmutter

Grain Brain. Zbożowa głowa

Autor: David Perlmutter

Kategoria: Poradniki

Data wydania: 09.09.2015


Numer 1 New York Timesa i amazon.com. Międzynarodowy bestseller.

Ceniony neurolog, dr David Perlmutter, dowodzi, że choroby mózgu zaczynają się od chleba naszego powszedniego.

Dr Perlmutter wydobywa na światło dzienne temat, który zbyt długo ukrywał się w czeluściach medycznych annałów: gluten i nadmiar węglowodanów niszczą mózg. Nie tylko rafinowany cukier, ale także „zdrowe” pełne ziarna zbóż mogą powodować demencję, ADHD, napady lęku, migreny, depresję i wiele innych chorób.

Czterotygodniowy plan naprawczy przedstawiony w tej książce pozwala zadbać o zdrowie mózgu i zachować bystry umysł – niezależnie od wieku. Autor zdradza, jak wpływać na ekspresję genów dzięki diecie i dobrym nawykom. Broni cholesterolu i zdrowego tłuszczu. Pokazuje, jak radzić sobie z chorobami za pomocą smacznych posiłków, by cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem.

przejdź do sklepu...Kup książkę

David Perlmutter

Doktor nauk medycznych David Perlmutter jest cenionym neurologiem i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego (American College of Nutrition). Otrzymał odznaczenie Humanitarian of the Year oraz nagrodę im. Linusa Paulinga za pionierskie badania w dziedzinie chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. Publikuje i wykłada na całym świecie.

Zasiada w komisji medycznej programu Dr Oz radzi oraz występuje w wielu ogólnokrajowych programach radiowych i telewizyjnych: 20/20, Today, Good Morning America, The Dr. Oz Show, The Early Show a także w rozgłośniach CNN i Fox News. Mieszka w Naples na Florydzie z żoną i dwojgiem dzieci.

zobacz książki: David Perlmutter