Okładka: "Odwiedziny" - Hila Blum

Odwiedziny

Autor: Hila Blum

Kategoria: Współczesna proza izraelska

Data wydania: 18.08.2017


“Książka Blum dotyka wzlotów i upadków życiowych, porusza się między prozaiczną rutyną a głębią duchową. Jej styl jest kunsztowny, precyzyjny i naturalny. To jest szczególnie wyjątkowa powieść”.
- Zeruya Shalev

“Hila Blum przekonuje nas swoją pierwszą powieścią o tym, że na scenę literacką wkroczyła nowa, wyjątkowa, przekonująca pisarka. Pisarka, która po mistrzowsku wykorzystuje swój niepowtarzalny talent literacki, by myśleć, a co ważniejsze, sprawić, by myśleli jej czytelnicy”.
- Etgar Keret

Siedem tygodni po tym, jak się poznali, Natan i Nili jedzą kolację w ekskluzywnej restauracji w Paryżu. W jej trakcie ma miejsce dziwne wydarzenie, które komplikuje koniec ich wakacji w tym mieście. Dziewięć lat później są małżeństwem i razem wychowują dwie córki. Pewnego dnia dzwoni francuski milioner, poznany w czasie paryskich wakacji, naruszając tym telefonem kruchą harmonię ich życia. Francuz przyjeżdża do Izraela i pragnie się z nimi spotkać.

"Odwiedziny" to błyskotliwa powieść, lekka a zarazem ostra, niczym brzytwa. Jest to pierwsza książka Hili Blum, cenionej i renomowanej redaktorki literackiej.

przejdź do sklepu...Kup książkę

Hila Blum

Hila Blum (1969) urodziła się w Jerozolimie, gdzie mieszka również i dziś. Przebywała na Hawajach, w Paryżu i Nowym Jorku. Jest dziennikarką, od 17 lat pracuje jako redaktorka w jednym z największych izraelskich wydawnictw. Współpracowała z cała plejadą izraelskich pisarzy m.in. z Etgarem Keretem i Eskholem Nevo.

zobacz książki: Hila Blum