Okładka: "Nigella Świątecznie" - Nigella Lawson

Nigella Świątecznie

Autor: Nigella Lawson

Kategoria: Książki kucharskie

Data wydania: 21.10.2009


Boże Narodzenie to czas dla rodziny i przyjaciół, czas spotkań z tradycją i jedzenia przysmaków. Jednak bądźmy szczerzy – wydawanie posiłków i zabawianie gości pod presją traci swój urok…

Wtedy zjawia się Nigella. Ze swoim rozsądnym podejściem do sprawy, inspirującymi pomysłami i zrozumieniem realiów, z klarownymi przepisami i radami jak planować i przygotowywać potrawy, Nigella świątecznie na pewno przywróci każdemu spokój i radość, a w domach zagości życzliwa atmosfera.

W książce znajdziesz wszystko, żeby umilić sobie życie i Święta Bożego Narodzenia: od kanapek na przyjęcia i koktajli przez porady dotyczące żywienia zbiorowego, po pyszne świąteczne ciasta i desery; od niekłopotliwych późnych świątecznych śniadań, po proste prezenty domowej roboty (czatneje, przetwory i inne smakowitości) oraz jadalne ozdoby choinkowe. Pełno tu apetycznych przepisów w świątecznym duchu i prostych dań, którymi można podjąć przyjaciół w czasie długiego okresu świętowania – bez zbędnego wysiłku, za to z dużą przyjemnością. Oczywiście znajdą się też nowe frapujące pomysły na uroczyste posiłki w angielskim stylu – od tradycyjnego, wybitnie soczystego indyka ze wszystkimi dodatkami po szynkę w imbirowej glazurze i najlepszy na świecie pudding bożonarodzeniowy; od gęsi, pieczeni wołowej i faszerowanej rolady wieprzowej przez ucztę wegetariańską po czekoladowe desery dla przeciwników puddingu bożonarodzeniowego. Do tego francuskie tradycyjne ciasto w kształcie drewnianego polana, australijski deser świąteczny i brytyjski kremowy deser trifle z dodatkiem sherry.

Ciasta Nigelli to radość dla podniebienia – z przepisów na nie i na wiele innych przysmaków można korzystać nie tylko od święta – zaś jej błyskawiczny przegląd niezbędnych czynności przedświątecznych oraz porady dotyczące przygotowania półproduktów i mrożenia pozbawią czas przygotowań towarzyszącego mu napięcia. Po bogato ilustrowaną książkę Nigella świątecznie będziemy od tej pory często sięgać. Znajdziemy w niej inspirację i wsparcie, kiedy tylko zaczną się zbliżać Święta Bożego Narodzenia.

Nigella Lawson

Nigella Lawson

Nigella Lawson jest najbardziej znaną Brytyjką gotującą na ekranie. Autorka wielu kulinarnych bestsellerów i programów telewizyjnych, ogłoszona jedną z najpiękniejszych kobiet Wielkiej Brytanii. Pracowała jako dziennikarka w "The Sunday Times", "The Guardian", "Daily Telegraph" i "Times Magazine" w Wielkiej Brytanii oraz w "Gourmet" i "Bon Appetit: w USA. Miłość do gotowania i jedzenia wyniosła z domu, a przygotowywanie potraw stało się częścią jej życia zawodowego, gdy zaczęła pisać do rubryk kulinarnych w "The Spectator" i "Vogue".

W 1998 roku wydała pierwszą książkę "How to Eat", która przez krytyków została okrzyknięta jedną z najważniejszych książek kulinarnych w historii. Stała się bazą dla programów telewizyjnych zrealizowanych przez brytyjską stację Channel 4. W 2001 roku Nigella Lawson zdobyła tytuł autora roku w Wielkiej Brytanii. Do tej pory wydała 8 książek kucharskich i zrealizowała 6 serii programów telewizyjnych. Mieszka z dziećmi w Londynie.

zobacz książki: Nigella Lawson