Okładka: "Brain Maker. Zdrowa głowa" - David Perlmutter

Brain Maker. Zdrowa głowa

Autor: David Perlmutter

Kategoria: Poradniki

Data wydania: 14.03.2018


Autor bestsellerowej książki GRAIN BRAIN. Zbożowa głowa uświadamia nam, jak jelita wpływają na zdrowie mózgu.

ADHD, stany lękowe, depresja i demencja dotykają coraz większej liczby osób. Nadchodzi jednak rewolucja, która na zawsze zmieni nasze podejście do zaburzeń nastroju, przewlekłych bólów głowy, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, autyzmu czy parkinsonizmu. Wyniki najnowszych badań wskazują, że zdrowie mózgu zależy od kondycji mikrobiomu – olbrzymiej populacji bakterii zasiedlających ludzkie ciało.

W książce BRAIN MAKER. Zdrowa głowa dr Perlmutter wyjaśnia, jak wykorzystać wiedzę o mikrobiomie, który rozwija się od chwili narodzin i zmienia się zależnie od stylu życia. Źle traktowany „choruje”, ale można go uleczyć i zapewnić jelitom zdrowie, stosując sześć prostych zasad. To nie wszystko! Zdrowe bakterie jelitowe dbają o mózg, poprawiają sprawność myślenia i przedłużają nam życie.

"Prawdziwy przełom. Doktor Perlmutter zaleca radykalny, ale prosty plan działania, dzięki któremu odnowimy i wzmocnimy swój mikrobiom. To uzdrowi nie tylko nasz mózg, ale całe ciało."
– MARK HYMAN, AUTOR KSIĄŻKI KONIEC Z CUKRZYCĄ I OTYŁOŚCIĄ

"Bakterie pomagają nam trawić. Doktor Perlmutter zabiera nas do świata tych stworzeń, byśmy się przekonali, w jak wielkim stopniu wpływają również na działanie mózgu."
– MEHMET OZ

"Książka dająca do myślenia, odkrywcza, a przy tym napisana tak jasno i zwięźle, że czytelnik od razu czuje się zdrowszy. Koniecznie musicie ją przeczytać."
– WILLIAM DAVIS, AUTOR KSIĄŻKI DIETA BEZ PSZENICY

David Perlmutter

Doktor nauk medycznych David Perlmutter jest cenionym neurologiem i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego (American College of Nutrition). Otrzymał odznaczenie Humanitarian of the Year oraz nagrodę im. Linusa Paulinga za pionierskie badania w dziedzinie chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. Publikuje i wykłada na całym świecie.

Zasiada w komisji medycznej programu Dr Oz radzi oraz występuje w wielu ogólnokrajowych programach radiowych i telewizyjnych: 20/20, Today, Good Morning America, The Dr. Oz Show, The Early Show a także w rozgłośniach CNN i Fox News. Mieszka w Naples na Florydzie z żoną i dwojgiem dzieci.

zobacz książki: David Perlmutter