Okładka: "Czary. Jak być współczesną wiedźmą" - Gabriela Herstik

Czary. Jak być współczesną wiedźmą

Autor: Gabriela Herstik

Kategoria: Poradniki

Data wydania: 27.02.2019


Współczesne czarownice wplatają czary i magię w codzienne życie. Żyjąc w niezwykle trudnym klimacie kulturowo-politycznym, tęsknimy za prawdziwym związkiem z czymś potężniejszym od nas. W szczególności kobietom czarostwo pozwala nawiązać kontakt z drzemiącym w każdej z nas boskim pierwiastkiem, z siłami natury, umożliwiając wsłuchanie się w to, co próbuje nam powiedzieć.

Przenosząc starodawną mądrość na współczesny grunt, zyskuje się łatwy i regularny dostęp do potężnej, wszechwiedzącej, intuicyjnej cząstki siebie. Życie w zgodzie z naturą i jej rytmem pozwala lepiej zadbać o własny rytm i potrzeby. Bycie wiedźmą oznacza życie w sposób świadomy, intensywny i pozbawiony poczucia winy.

Niniejsza książka jest darem dla współczesnej mistyczki, która pragnie zgłębić tajemnice czarostwa, lecz nie wie, od czego zacząć. Niech stanie się przewodnikiem dla każdej kobiety żądnej wiedzy o tym, czym jest czarostwo i jak na co dzień korzystać z magii, nie wydając przy tym majątku. Omawia podstawy kunsztu i zawiera mnóstwo zaklęć i rytuałów, które zainspirują twoją wewnętrzną wiedźmę. Jej celem jest wzbogacenie twojego życia codzienną porcją magii.

Dzięki książce „Czary. Jak być współczesną wiedźmą” poznasz tajemne znaczenie kamieni szlachetnych, kart tarota, astrologii, faz księżyca, solstycjów i seksu. Nauczysz się poskramiać energię, uwalniać wewnętrze moce psychiczne i budować więź ze światem przyrody.

Silne kobiety rządzą światem i zapewne są wiedźmami!

Gabriela Herstik

Gabriela Herstik jest pisarką, alchemiczką mody i czarownicą. Współpracując z Nylon, i-D, Broadly, The Numinous, Sabat Magazine i innymi serwisami internetowymi dała się poznać jako krytyczka mody i pisarka chętnie łącząca duchowość, styl i gawędziarstwo.

W prowadzonym dla Nylon dziale „Ask a Witch” (Zapytaj wiedźmę), Gabriela doradza czytelniczkom jak przenosić starodawną mądrość na współczesny grunt, omawia zaklęcia, pomaga odnaleźć własną drogę i analizuje co oznacza bycie wiedźmą w epoce milenialsów.

Temu zagadnieniu poświęcona jest książka „Czary. Jak być współczesną wiedźmą”, w której Herstik odkrywa tajniki pradawnej sztuki czarostwa tak, aby każda z nas mogła wybrać z niej to, co najlepsze.

Gabriela publikuje także na stronach sklepu Chakrubs, dla którego pisze o kulcie bogini i jego formach, od ołtarzy, poprzez rytuały, po medytację. Prowadzi także zajęcia poświęcone archetypowi bogini, podczas których kobiety uczą się odkrywać drzemiący w nich boski potencjał.

Pracując na styku mody, glamour i okultyzmu, Herstik pomaga swym czytelniczkom odkryć wewnętrzną siłę. Niezależnie od tego czy recenzuje nową kolekcję mody, układa zaklęcie wyzwalające miłość własną czy skupia się na artystkach walczących z patriarchatem, nie zapomina o tym, że choć w każdym słowie kryje się magia, szczypta glamour jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła.

zobacz książki: Gabriela Herstik