Okładka: "Cudowna moc roślin" - Fran Bailey

Cudowna moc roślin

Autor: Fran Bailey

Kategoria: Poradniki

Data wydania: 16.10.2019


Dbaj o swoje rośliny, a one zadbają o twoje ciało i duszę!

Z roślinami łączy nas pierwotna więź. Pomagają nam zaspokajać podstawowe potrzeby, od powietrza, którym oddychamy, przez schronienie, ciepło, leki, po pokarm, który spożywamy. Pielęgnowanie roślin łagodzi fizyczne i psychiczne objawy stresu. Samo patrzenie na nie i dotykanie ich poprawia nastrój. W czasie choroby przebywanie wśród zieleni przyspiesza proces leczenia i powrót do zdrowia. Poza tym rośliny są po prostu piękne.

Niniejsza książka jest pomyślana jako przewodnik, który pomoże ci poznać cudowną moc roślin. Podzielona na przejrzyste rozdziały jasno przedstawia uzdrawiającą moc roślin i wskazuje te, które zapewnią Ci spokój i relaks, świeże powietrze, dobry sen, poprawę samopoczucia, zmniejszą stres, poprawią sprawność umysłu i koncentrację czy ułatwią kontakt i porozumienie z ludźmi.

Poznaj zatem cudowną moc roślin.

Fran Bailey

Fran Bailey dorastała w szkółce kwiatów ciętych koło Yorku, gdzie jej pochodzący z Holandii ojciec zaszczepił w niej miłość do wszystkich roślin, dużych i małych. Po studiach w Welsh College of Horticulture przeniosła się do Londynu i pracowała tam jako florystka. Następnie otworzyła kwiaciarnię Fresh Flower Company w południowym Londynie, a w 2013 roku również sklep z roślinami doniczkowymi Forest, które prowadzi z pomocą córek. Fran napisała dwie książki we współpracy z Royal Horticulture Society (Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze). Odwiedź jej stronę internetową forest.london lub śledź @forest_london na Instagramie.

zobacz książki: Fran Bailey